В Інституті набуває розвитку система підвищення кваліфікації фахівців за професійними програмами з усіх акредитованих в Університеті напрямів: для викладачів вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації, держслужбовців, працівників установ, підприємств та організацій різних галузей народного господарства, безробітних, що стоять на обліку у Київському міському та Київському обласному центрах зайнятості. Слухачі курсів отримують не лише певний обсяг нових знань, але для них створені й умови для оволодіння вміннями і навичками використання отриманих знань у практичній діяльності, оскільки однією з особливостей роботи з дорослими є їх спрямованість на миттєве застосування результатів навчання.

Лише протягом 2011-2012 н.р. підвищили кваліфікацію 4261 особа, з них співробітники та судді Верховного Суду – 70 осіб, практичні психологи МВС України – 36 осіб, держслужбовці – 979 осіб, працівники Секретаріату КМ України – 21 особа, викладачі ВНЗ - 80 осіб, безробітні м. Києва та Київської області – 3075 осіб.

На виконання Державної програми підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції України Інститут залучається до організації підвищення кваліфікації державних службовців у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції України за навчальними програмами «Запобігання та протидія корупції», «Європейська інтеграція: економіка, політика, право» тощо. Загалом за останній рік процесом навчання за цими програмами було охоплено понад 700 осіб з числа державних службовців.