Значний досвід надання освітянських послуг набув факультет за більше ніж півстолітнє своє існування. Витоки вечірньої форми навчання в університеті  сягають у 60-ті роки, коли на  базі  педагогічного  факультету було утворено відділення вечірнього навчання.

З 1984 року в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова функціонує вечірній факультет як самостійна адміністративна одиниця. Його було відкрито у зв'язку із нагальною потребою у педагогічних кадрах високої кваліфікації з дошкільного виховання, початкового навчання та української філології.

Першим його деканом став професор Т.Шашло, потім довгий час факультет очолював професор Г.Панченко - яскраві представники плеяди науковців-педагогів. Нині вечірній факультет очолює професор Л.Ширяєва.

Тривалий час факультет здійснював підготовку спеціалістів за спеціальностями: “Дошкільне виховання”, “Педагогіка і методика початкового навчання”, “Українська мова та література ” і випустив понад чотирнадцять  тисяч висококваліфікованих  спеціалістів.

Починаючи з 1999 року на факультеті здійснюється набір за спеціальностями: «Мова і література (англійська, німецька)», «Психологія», а також  на базі педколеджу  за  спеціальностями «Дошкільне виховання та іноземна мова», «Початкове навчання та іноземна мова», «Початкове навчання та практична  психологія».

У 2006 році факультет поповнився новими спеціальностями: «Соціальна педагогіка», «Мова і література (англійська, німецька). Переклад», «Корекційна освіта».

У 2004 році на вечірньому факультеті відкрито магістратуру зі  спеціальностей  «Психологія»,  «Мова і література (англійська, німецька; англійська, французька; німецька, англійська)», «Дошкільне виховання», «Початкове навчання» на основі освітньо-кваліфікаційних рівнів  «бакалавр» та «спеціаліст».

Восени 2018 року Вчена Рада Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова прийняла рішення реорганізації вечірнього факультету створивши Навчально-науковий Центр вечірнього навчання, який приєднали до структури факультету менеджменту освіти та науки.

У вересні 2020 року рішенням Вченої Ради Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова всіх студентів спеціальностей «Філологія», «Філологія. Переклад», «Середня освіта. Мова і література (англійська, німецька, французька)» було переведено до Факультету іноземної філології.

З вересня 2021 року Навчально-науковий Центр вечірнього навчання включили до складу соціально – правового факультету.

У 2022 році Центр вечірнього навчання здійснював набір студентів за наступними спеціальностями: «Дошкільна освіта», «Початкова освіта», «Середня освіта. Здоров’я людини», «Психологія», «Соціальна робота», «Соціальна педагогіка».

У зв’язку з реорганізацією університету Центр вечірнього навчання увійшов до складу Навчально-наукового інституту перепідготовки та підвищення кваліфікації Українського державного університету імені Михайла Драгоманова.

Впродовж всіх років своєї роботи Навчально-науковий Центр вечірнього навчання, продовжує співпрацювати з різними кафедрами та факультетами. Починаючи з пандемії «Короновірусної інфекції» наш центр продовжував навчати та випускати студентів за допомогою дистанційних засобів навчання, успішно склали державні іспити та захистили свої накові роботи понад 100 випускників. І наразі у зв’язку з повномасштабним вторгненням росії на територію України, Центр продовжує свою діяльність і навчання за допомогою «Google meet», «Zoom», «Moodle» та інших дистанційних платформ для навчання.

Вечірня форма навчання дає змогу студентам поєднувати навчання та трудову діяльність, а також поєднання декількох форм навчання на різних ступенях вищої освіти, є змога паралельного навчання, яка не перетинається по часу з будь-якою іншою формою навчання. А також можливість вступу на «другу вищу» освіти, та за менш короткий час отримати бажану спеціальність.

Наразі студенти Центру вечірнього навчання перебувають у різних куточках не тільки України, а й навіть світу.